Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Teneryfa 19 -26.10 cena 3500 zł , Fuerteventura 30.10 - 6.11 cena 3380 zł , Djerba 2 - 9.11 cena 2500 zł , Cypr 8 - 15.11 cena 3600 zł , Turcja11 -18.11 cena 2000 zł , Egipt 11 - 18.11 cena 2500 zł , Madera 11- 18.11 cena 3160 zł oraz inne propozycje

2. Brazylia - Argentyna 12 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2023 r. :

Dzień 1: Warszawa – Rio de Janeiro
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie . Wylot do Rio de Janeiro (+ przesiadka w Monachium). Przylot do Rio. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji)
Dzień 2: Rio de Janeiro
Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r Katedra Św. Sebastiana. Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejazd przez plaże Ipanem Leblon. Czas wolny na plaży Copacabana. Kolacja i nocleg.
Dzień 3: Rio de Janeiro
Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru - 396 m n.p.m.). Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy „Wysoka Spiczasta Góra z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 4: Rio de Janeiro – Parques das Aves
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Foz do Iguaçu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Parque das Aves – wyjątkowego parku ptaków. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 5: Foz do Iguaçu
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Kolacja i nocleg.
Dzień 6: Foz do Iguaçu – Argentyna
Śniadanie. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Kolacja i nocleg
Dzień 7: Foz do Iguaçu – Sao Paulo
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Zwiedzanie miasta: Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 8: Sao Paulo - Aparecida
Śniadanie. Przejazd do Aparecida - ośrodka katolickiego, będącego duchową stolicą Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 9: Aparecida – Paraty
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida. Matka Boża z Apericidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Po południu przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień10: Paraty
Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
Dzień 11: Paraty - Rio de Janeiro Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Rio de Janeiro. Wylot do Polski (z przesiadką w Monachium).
Dzień 12: Warszawa
Lądowanie w Warszawie Okęcie.
PROGRAM RAMOWY. GODZINY LOTÓW I KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
Standardowy formularz informacyjny

Cena zawiera:
- przelot samolotem do Rio de Janeiro (z przesiadką) i 2 przeloty wewnętrzne
- noclegi w hotelach 3*/4* (pokoje 2,3-os z łazienkami)
- śniadania i kolacje
- przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem
- opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika podczas pobytu w Brazylii
- opiekę księdza
- rejs stateczkiem w Paraty
- wstępy do zwiedzanych obiektów, w tym na Corcovado i Głowę Cukru; wstęp do Parku Wodospadów Iguacu w Brazylii i Argentynie
- ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych
- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.)
- składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13PLN/os.)
- podatek VAT.
Cena nie zawiera:
- napiwków dla bagażowych, przewodników i kierowców - 70 USD/os. (płatne na miejscu)
- napoi do obiadokolacji
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 2550 PLN (dostępność do potwierdzenia przez biuro)
- wycieczek fakultatywnych
- dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
- wydatków osobistych
Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.