Polecamy : wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Zakynthos 30.09 - 7.10 cena 1866 zł ,Rodos 30.09 - 8.10 cena 2040 zł , Korfu 1 - 8.10 cena 1890 zł , Majorka 2 -9.10 cena 2940 zł , Czarnogóra 18 -25.10 cena 2230 zł , Turcja 21 - 28.10 cena 2460 zł i inne propozycje

5. Fatima -zwiedzanie Portugalii - 8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2022 r.:
1 dzień: WARSZAWA - LIZBONA - FATIMA
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie . Wylot do Lizbony (z przesiadką). Przylot do Lizbony i transfer do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Nocleg.
2 dzień: FATIMA – ALJUSTREL - VALINHOS
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Obiad. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień: FATIMA – LIZBONA
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugali – LIZBONY: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
4 dzień: FATIMA – TOMAR – COIMBRA
Po śniadaniu zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TomaR. Wyjazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień: FATIMA – PORTO
Po śniadaniu wyjazd do PORTO – zwiedzanie wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień: FATIMA – NAZARE – OBIDOS
Po śniadaniu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Przejazd do OBIDOS – przepięknego portugalskiego miasteczka otoczonego średniowiecznymi murami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień: FATIMA – BATALHA – ALCOBAçA
Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.
8 dzień: FATIMA – LIZBONA – WARSZAWA
Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Standardowy formularz informacyjny
Cena zawiera:
- przelot samolotem (z przesiadką)
- opłaty lotniskowe
- transfery autokarem
- 7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-3 osobowe)
- 6 śniadań i 6 obiadokolacji
- opiekę pilota
- opiekę księdza
- ubezpieczenie KL i NNW i choroby przewlekłe
- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10PLN/os.)
- składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10PLN/os.)
- podatek VAT

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu, lokalnych przewodników i innych opłat związanych z realizacją programu 100 EUR/os. (płatne na miejscu)
- posiłków na pokładzie samolotu
- napojów do obiadokolacji
- dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% włączając choroby przewlekłe i nowotworowe)
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (750 PLN) ,jedynie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura
- wydatków osobistych
Uwaga: wykonanie i koszt testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany na tej trasie) leży po stronie uczestnika.