Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Dominikana 7- 15.12 cena 5580 zł , Fuerteventura 11- 18.12 cena 2800 zł , Emiraty Arabskie 11 - 18.01 cena 3800 zł , Madera 13 - 20.01 cena 3760 zł, Djerba 8 -15.02 cena 2000 zł, b> Teneryfa 29.02 - 7.03 cena 3300 zł oraz inne propozycje

9. Fatima - Portugalia Po Raz Drugi 2024 r. 8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2024 r.:

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie . Wylot do Lizbony. Lądowanie w Lizbonie i przejazd do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ: FATIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium w FATIMIE: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Obiadokolacja. Nocleg
3 DZIEŃ: BRAGA – GUIMAREIS
Śniadanie. Przejazd do BRAGI: katedra, ratusz, ogród św. Barbary, sanktuarium Bon Jesus i Sameiro – miejsce pielgrzymki św. Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie GUIMAREIS: pałac książęcy, ogrody, spacer przez historyczne centrum miasta. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Porto.
4 DZIEŃ: PORTO – TOMAR
Śniadanie. Zwiedzanie PORTO: katedra, kościół św. Klary, dworzec św. Benedykta, spacer po nadbrzeżu rzeki Douro (UNESCO). Przejazd do imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.
5 DZIEŃ: SINTRA – CABO DA ROCA
Śniadanie. Wyjazd do SINTRY – zwiedzanie Pałacu Narodowego będącego najlepiej zachowanym średniowiecznym pałacem królewskim w Portugalii. Następnie przejazd do CABO DA ROCA - najdalej wysuniętego na zachód fragmentu stałego lądu Europy stąd nazywanego krańcem Europy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
6 DZIEŃ: BATHALHA – ALCOBAÇA – OBIDOS
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości BATALHA. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej - wspaniałego przykładu późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich. Przejazd do ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Następnie wizyta w OBIDOS – malowniczym, świetnie zachowanym średniowiecznym mieście otoczonym murami obronnymi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
7 DZIEŃ: LIZBONA
Śniadanie. Przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugali: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem będąca niegdyś portem, z którego XVI-wieczni odkrywcy wyruszali w morskie podróże. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
8 DZIEŃ: LIZBONA – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

14.04.2024 - 21.04.2024 cena 5690 zł


Standardowy formularz informacyjny
Cena zawiera:
przelot samolotem
opłaty lotniskowe
bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
transfery autokarem
7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe)
6 śniadań i 7 obiadokolacji
opiekę księdza
opiekę pilota
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os)
składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN/os.)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu - 120 EUR/os. (płatne na miejscu)
napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
napojów i posiłków na pokładzie samolotu
dopłaty do pokoju jednoosobowego 950 PLN (wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura )
wydatków osobistych
Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.