Polecamy : wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Egipt 11 - 18.11 cena 2299 zł , Fuerteventura 15 - 22.11 cena 2555 zł , Cypr 18 - 25.11 cena 1799 zł , Turcja 20 - 27.11 cena 1700 zł , Madera 20- 27.11 cena 2480 zł , Emiraty Arabskie 3- 10.12 cena 3690 zł i inne propozycje .

2. Brazylia - Argentyna 12 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2022 r. :
Dzień 1: Warszawa – Rio de Janeiro
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie Wylot do Rio de Janeiro. Przylot do Rio o godzinie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2: Rio de Janeiro
Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r Katedra Św. Sebastiana. Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejazd przez plaże Ipanem Leblon. Czas wolny na plaży Copacabana. Kolacja i nocleg.
Dzień 3: Rio de Janeiro
Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru - 396 m n.p.m.). Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy „Wysoka Spiczasta Góra z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 4: Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Foz do Iguaçu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 5: Foz do Iguaçu - San Ignacio Mini – Argentyna
Śniadanie. Przejazd do San Ignacio Mini – jednej z najlepiej zachowanych Misji Jezuickich znajdujących się w Argentynie. Misja pochodzi z 1632r. Miasteczko Wanda wybudowane przez Polaków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg
Dzień 6: Foz do Iguaçu – Argentyna
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Fakultatywnie: wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju (60 USD/os.)
Dzień 7: Foz do Iguaçu – Sao Paulo
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Zwiedzanie miasta: Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzien 8: Sao Paulo -Aparecida
Sniadanie. Przejazd do Aparecida - ośrodka katolickiego, będącego duchową stolicą Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 9: Aparecida – Paraty
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida. Matka Boża z Apericidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Po południu przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień10: Paraty
Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
Dzień 11: Paraty - Rio de Janeiro
Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Rio de Janeiro. Wylot do Polski.
Dzień 12: Warszawa
Lądowanie w Warszawie.
PROGRAM RAMOWY. GODZINY LOTÓW I KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
Standardowy formularz informacyjny
Cena zawiera:
- przelot samolotem do Rio de Janeiro (z przesiadką) i 2 przeloty wewnętrzne
- noclegi w hotelach 3*/4* (pokoje 2,3-os z łazienkami)
- śniadania i obiadokolacje
- przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem
- opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika podczas pobytu w Brazylii
- opiekę księdza
- rejs stateczkiem w Paraty
- wstępy do zwiedzanych obiektów, w tym na Corcovado i Głowę Cukru; wstęp do Parku Wodospadów Iguacu w Brazylii i Argentynie
- ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych
- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.)
- składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13PLN/os.)
- podatek VAT.

Cena nie zawiera:
- napiwków dla bagażowych, przewodników i kierowców - 50 USD/os. (płatne na miejscu)
- napoi do obiadokolacji
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 2500 PLN
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 2900 PLN (w terminie 25.01-05.02.2022)
- wycieczek fakultatywnych
- wydatków osobistych i innych świadczeń, nieopisanych w programie
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny)

Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.