Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Kreta 21 - 28.07 cena 2630 zł , Albania 22 - 29.07 cena 2630 zł , Zakynthos 23 - 31.07 cena 2590 zł , Kalabria 24 - 31.07 cena 2900 zł , Teneryfa 25.07- 2.08 cena 3750 zł oraz inne propozycje

3. Brazylia- Argentyna 12 dni

Program Pielgrzymki 2024 :
Dzień 1: Warszawa – Rio de Janeiro
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie . Wylot do Rio de Janeiro (lot z przesiadką). Przylot do Rio. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg
Dzień 2: Rio de Janeiro
Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r Katedra Św. Sebastiana. Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejazd przez plaże Ipanem Leblon. Czas wolny na plaży Copacabana. Kolacja i nocleg.
Dzień 3: Rio de Janeiro
Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru - 396 m n.p.m.). Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy „Wysoka Spiczasta Góra z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 4: Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Foz do Iguaçu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 5: Foz do Iguaçu
Śniadanie. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 6: Foz do Iguaçu – Argentyna
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Fakultatywnie: wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju (60 USD/os.)
Dzień 7: Foz do Iguaçu – Sao Paulo
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Zwiedzanie miasta: Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 8: Sao Paulo – Aparecida
Śniadanie. Przejazd do Aparecida - ośrodka katolickiego, będącego duchową stolicą Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu niedaleko bazyliki. Kolacja i nocleg.
Dzień 9: Aparecida – Paraty
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida. Matka Boża z Apericidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Po południu przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 10: Paraty
Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
Dzień 11: Paraty - Rio de Janeiro
Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko do Rio de Janeiro. Wylot do Polski (lot z przesiadką).
Dzień 12: Warszawa
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.
PROGRAM RAMOWY.
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

12.09.2024 - 23.09.2024 cena 12900 zł

Standardowy formularz informacyjny
Cena zawiera:
przelot samolotem (z przesiadką)
opłaty lotniskowe
bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
przeloty wewnętrzne wg programu
transfery autokarem
10 noclegów w hotelach 3*/4* wg kategoryzacji lokalnej (pokoje 2-os, brak możliwości dostawek oraz pokoi 3-os.)
10 śniadań i 9 kolacji
bilety wstępu wg programu
opiekę pilota/księdza
opiekę przewodnika lokalnego (na miejscu)
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.)
składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.)
podatek VAT
Cena nie zawiera:
napiwków i innych wydatków związanych z realizacja programu – 60USD/os. (płatne na miejscu)
posiłków i napojów na pokładzie samolotu
napojów do kolacji
zwyczajowych napiwków
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
dopłaty do pokoju jednoosobowego 3500PLN (wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura )
wydatków osobistych
Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu. Paszport musi mieć min. 3 strony wolne.
Przy zapisie (lub najpóźniej do 45dni przed wylotem) należy przekazać biuru numer i datę ważności paszportu.
Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.