Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Kreta 21 - 28.07 cena 2630 zł , Albania 22 - 29.07 cena 2630 zł , Zakynthos 23 - 31.07 cena 2590 zł , Kalabria 24 - 31.07 cena 2900 zł , Teneryfa 25.07- 2.08 cena 3750 zł oraz inne propozycje

11. Grecja - 8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2024 r. :
DZIEŃ 1: WARSZAWA - ATENY
Spotkanie w Warszawie w hali lotniska Okęcie . Wylot do Grecji. Przylot na miejsce i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
DZIEŃ 2: ATENY
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie ATEN – jednej z najsłynniejszych starożytnych polis, kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma, spacer po labiryncie uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Delf.
DZIEŃ 3: DELFY – OSIOS LUKAS
Śniadanie. Przejazd do DELF. Zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Następnie przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.) wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Salonikach.
DZIEŃ 4: SALONIKI – WERIA
Śniadanie. Zwiedzanie miasta SALONIK – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do WERII, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Kalambace.
DZIEŃ 5: METEORY - TERMOPILE
Śniadanie. Zwiedzanie: słynne klasztory na skałach, tzw. METEORY pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wizyta w pracowni ikon. Przejazd w kierunku Peloponezu. W przerwie podróży zwiedzanie miejsca historycznej bitwy pod TERMOPILE. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 6: MYKENY – EPIDAUROS – KORYNT
Śniadanie, po którym wyjazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez. Przejazd do MYKEN – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do EPIDAUROS i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Później krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu
DZIEŃ 7: wypoczynek
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Kąpiele w morzu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 8: ATENY - WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Atenach. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

21.04.2024 - 28.04.2024 cena 4950 zł sprzedaż zakończona
16.05.2024 -23.05.2024 cena 4790 zł sprzedaż zakończona
11.10.2024 -18.10.2024 cena 4850 zł

Standardowy formularz informacyjny

Cena zawiera:
przelot samolotem
opłaty lotniskowe
bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2,3 osobowe)
7 śniadań i 6 obiadokolacji
opiekę pilota
opiekę księdza
ubezpieczenie KL, NNW oraz chorób przewlekłych
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10PLN/os.)
składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10PLN/os.)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu – 180EUR/os. (płatne na miejscu)
napojów i posiłków na pokładzie samolotu
napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
dopłaty do pokoju jednoosobowego 1100PLN (dostępność do potwierdzenia przez biuro)
wydatków osobistych
Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.