Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Kreta 21 - 28.07 cena 2630 zł , Albania 22 - 29.07 cena 2630 zł , Zakynthos 23 - 31.07 cena 2590 zł , Kalabria 24 - 31.07 cena 2900 zł , Teneryfa 25.07- 2.08 cena 3750 zł oraz inne propozycje

21. Madera 8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2024 r.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – FUNCHAL
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 10:30. Wylot na Maderę o godz. 13:00 (lot z przesiadką w Lizbonie).
2 DZIEŃ: FUNCHAL
Przylot na miejsce o godz. 00:05 i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
Śniadanie. Zwiedzanie Funchal – stolicy Madery. Spacer po starówce, na której znajduje się budynek parlamentu, XV–wieczna katedra z elementami najbardziej portugalskiego ze stylów architektonicznych – ozdobnego gotyku manuelińskiego. Zwiedzanie Kościoła św. Jana Ewangelisty, św. Piotra i św. Jakuba. Wizyta na Targu Mercado dos Lavradores słynącego ze świeżych ryb atlantyckich, kolorowych kwiatów, przeróżnych owoców egzotycznych, przekąsek, win i innych pamiątek. Wjazd kolejką linową na wzgórze Monte, z pięknym widokiem na Funchal i Atlantyk. Wizyta w Sanktuarium Nossa Senhora do Monte. Fakultatywnie unikalna atrakcja: zjazd w wiklinowych saniach, napędzanych siłą nóg ulicznych „gondolierów” trasą ok. 2km (dodatkowo płatne na miejscu). Wizyta w magazynach, gdzie dojrzewa wino typu „madera” połączone jego z degustacją. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: ZACHODNIA MADERA
Śniadanie. Przejazd do Camara de Lobos – małego miasteczka z kolorowymi łodziami rybackimi zacumowanymi w porcie. Wjazd na najwyższy klif Europy Cabo Girao (580m n.p.m.). Znajdująca się tam platforma obserwacyjna z przeszkloną podłogą to niezwykle ekscytujący, ale bezpieczny punkt widokowy oferujący niebywałe wrażenia. Przejazd przez przełęcz Encumeada. Wizyta w miastęczku Porto Moniz, słynącym z naturalnych basenów utworzonych wśród skał wulkanicznych. Przejazd wzdłuż północnego wybrzeża do Sao Vicente. Spacer po miasteczku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: SZLAKIEM PRZYRODY MADERY – LEVADY
Śniadanie. Przejazd do Eira do Serrado – jednego z bardziej znanych punktów widokowych na wyspie, otoczonego charakterystycznymi zielonymi górami Madery. Wizyta w Dolinie Zakonnic - wiosce Curral das Freiras znanej z festiwalu kasztanów i napoju wiśniowego Ginja. Następnie postój w Pico dos Barcelos, z którego roztacza się świetny widok na stolicę wyspy – Funchal.
W dalszej części dnia zaplanowana jest wędrówka szlakiem levad będących niezwykłym osiągnięciem inżynierii XVI wieku - budowanych przez stulecia kanałów rozprowadzających wodę do pól i domów, które z czasem wpisały się w krajobraz Madery. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: WSCHODNIA MADERA
Śniadanie. Wyjazd w pobliże Pico do Arieiro, trzeciego z najwyższych szczytów wyspy (1810 m n.p.m.). Krótka wędrówka z parkingu do punktu widokowego pod szczytem. Przejazd do Parku Przyrodniczego Ribeiro Frio. Następnie wizyta w wiosce Santana słynnej z charakterystycznych trójkątnych domków. Postój w Porto da Cruz. Na zakończenie wizyta w Machico – miejscu, w którym w XV w. wylądował odkrywca Madery – Joao Goncalves Zarco, żołnierz w służbie księcia Henryka Żeglarza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 - 7 DZIEŃ: FUNCHAL
Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: FUNCHAL – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (lot z przesiadką) o godz. 04:20. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie o godz. 12:00.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Standardowy formularz informacyjny

07.10.2024 - 14.10.2024 cena 5620 zł

09.11.2024 -16.11.2024 cena 5450 zł

Cena zawiera:
przelot samolotem (z przesiadką)
opłaty lotniskowe bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
transfery autokarem
7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe)
6 śniadań i 6 obiadokolacji
opiekę księdza
opiekę pilota
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os)
składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN/os.)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu - 80 EUR/os. (płatne na miejscu)
wycieczek fakultatywnych
napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
napojów i posiłków na pokładzie samolotu
dopłaty do pokoju jednoosobowego 950PLN (po potwierdzeniu dostępności ze strony biura)
wydatków osobistych