Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Kreta 21 - 28.07 cena 2630 zł , Albania 22 - 29.07 cena 2630 zł , Zakynthos 23 - 31.07 cena 2590 zł , Kalabria 24 - 31.07 cena 2900 zł , Teneryfa 25.07- 2.08 cena 3750 zł oraz inne propozycje

22. Majorka - 8 dni

Program Pielgrzymki 2024 r.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – PALMA de MALLORCA
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie . Wylot na Majorkę (lot z przesiadką). Przylot na miejsce i transfer do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.
2 DZIEŃ: PALMA de MALLORCA
Śniadanie. Zwiedzanie Palma de Mallorca – stare miasto: katedra, kościół św. Eulalii, kościół i klasztor św. Franciszka, łaźnie arabskie, zamek Bellver. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: KLASZTOR LLUC – POLLENCA – PÓŁWYSEP FORMENTOR
Śniadanie. Przejazd do pięknie położonego w górach Sierra de Tramuntan klasztoru w Lluc – najstarszego sanktuarium maryjnego na wyspie, w którym czczona jest XV-wieczna figura Czarnej Madonny – patronki Majorki. Przejazd do Pollenca (punkt widokowy na zatokę Pollenca oraz port) i na półwysep Formentor – jednego z najbardziej malowniczych zakątków wyspy. Odpoczynek na plaży Formentor. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: VALLDEMOSA – MIRAMAR – SOLLER
Śniadanie. Przejazd do Valldemosy – jednej z najpiękniejszych miejscowości na Majorce; zwiedzanie dawnego klasztoru kartuzów, w którym w 1838 roku przebywał i tworzył Fryderyk Chopin (krótki koncertu muzyki kompozytora); kaplica św. Katarzyny Thomas – patronki Valldemosy, jedynej świętej pochodzącej z Majorki.
Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana do Deia, po drodze malownicze widoki na plantacje drzew oliwnych, chlebowych oraz lasy sosny śródziemnomorskiej. W Deia zwiedzanie Posesji Miramar – szkoły dla misjonarzy założonej, w 1276 r. przez filozofa Ramona Llull. Przejazd do miasteczka Soller, położonego w „Dolinie Słońca” wśród sadów drzew pomarańczowych i cytrynowych. Powrót do Palma de Mallorca zabytkową kolejką wąskotorową. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: MANACOR – SAN SALVADOR – JASKINIE ARTA
Po śniadaniu przejazd do Manacor – miasta słynącego z produkcji pereł (zwiedzanie fabryki). Nawiedzenie sanktuarium San Salvador, słynącego z kamiennej figury Matki Boskiej z XV w. i monumentalnego krzyża na tarasie widokowym ze wspaniałą panoramą wyspy. Przejazd przez nadmorską miejscowość Porto Cristo. Zwiedzanie jaskiń Arta. Obiadokolacja. Nocleg.
6 DZIEŃ/7 DZIEŃ: dni wolne na wypoczynek.
8 DZIEŃ: PALMA de MALLORCA – WARSZAWA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Palma de Mallorca. Wylot do Polski (lot z przesiadką). Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Standardowy formularz informacyjny

05.11.2024 -12.11.2024 cena 5650 zł

Cena zawiera:
przelot samolotem (z przesiadką)
opłaty lotniskowe
opłaty lotniskowe
bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
transfery autokarem
7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2,3-osobowe)
7 śniadań i 7 obiadokolacji
opiekę pilota
opiekę księdza
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10PLN/os.)
składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN/os.)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
opłaty związane z realizacją programu tj. 70EUR/os. (płatne na miejscu)
posiłków i napojów na pokładzie samolotu
napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
dopłaty do pokoju jednoosobowego 1500PLN (po potwierdzeniu dostępności przez biuro)
wydatków osobistych