Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Kreta 21 - 28.07 cena 2630 zł , Albania 22 - 29.07 cena 2630 zł , Zakynthos 23 - 31.07 cena 2590 zł , Kalabria 24 - 31.07 cena 2900 zł , Teneryfa 25.07- 2.08 cena 3750 zł oraz inne propozycje

26. Meksyk - Odpust w Gwadelupe 10 dni

Program Pielgrzymki 2024 r.
W PROGRAMIE UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH ODPUSTU w GUADELUPE 12 GRUDNIA

Dzień 1: WARSZAWA – MEKSYK
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie Wylot do Meksyku (lot z przesiadką.
Dzień 2: MIASTO MEKSYK
Przylot do Miasta Meksyk. Przejazd do stolicy. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Muzeum Antropologiczne, starówka, Zocalo, Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Katedra. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
Dzień 3: TULA – TEPOZTLAN - COAYACAN
Po śniadaniu przejazd do dawnej stolicy Tolteków – miasta Tula, słynącego z posągów olbrzymich atlantów – zwiedzanie strefy archeologicznej. Następnie odwiedzenie kościoła jezuitów w Tepoztlan – jednego z najlepszych przykładów meksykańskiego baroku. Po południu czas wolny na czekoladę lub zakup pamiątek w kolonialnej dzielnicy Meksyku Coayacan, która jest ulubionym przez mieszkańców miasta miejscem na spacery. Kolacja i nocleg.
Dzień 4: CHOLULA – TONANTZINTLA - PUEBLA
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do stanu Puebla. Zwiedzanie symbolu konkwisty – zbudowanego na piramidzie kościoła w Cholula. Następnie odwiedzenie indiańskiego kościółka w Tonantzintla. Zwiedzanie „miasta aniołów” – Puebla: Katedra, kościół Santo Domingo, rynek Parian. Kolacja i nocleg.
Dzień 5 (12 Grudnia): UROCZYSTOŚĆ ODPUSTU W GUADELUPE - TEOTIHUACAN
Śniadanie. Przejazd do miejsca objawień Matki Bożej z Gwadelupe – udział w uroczystościach odpustu. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Po południu przejazd i zwiedzanie słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Kolacja i nocleg.
Dzień 6: TAXCO
Śniadanie. Przejazd do „srebrnego” miasta Taxco. Spacer po malowniczych uliczkach kolonialnego centrum. Zwiedzanie kościoła Św. Pryski. Wizyta w warsztacie srebra. Przejazd samochodami tzw. garbusami po krętych i wąskich uliczkach miasta na punkt widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok. Czas wolny. Kolacja i nocleg.
Dzień 7: CACAHUAMILPA – JARDINES DE MEXCIO
Śniadanie. Przejazd do jednej z największych jaskiń Meksyku – Cacahuamilpa. Spacer wydrążonymi przez wodę korytarzami połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Następnie przejazd do kompleksu wspaniałych ogrodów Jardines de Mexcio. Powrót na kolację i nocleg do miasta Meksyk.
Dzień 8: PLAC TRZECH KULTUR - BAZYLIKA MATKI BOŻEJ Z GUADLUPE
Śniadanie. Wizyta w miejscu symbolicznym dla historii miasta Meksyk – Placu Trzech Kultur. Następnie przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Gwadelupe. Zwiedzanie największego centrum pielgrzymkowego obu Ameryk. Kolacja i nocleg.
Dzięń 9: MEKSYK
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (lot z przesiadką).
Dzień 10: WARSZAWA
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Standardowy formularz informacyjny

08.12. 2024 - 17.12.2024 cena 10500 zł

Cena zawiera:
przelot samolotem (z przesiadką)
opłaty lotniskowe
bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe, brak możliwości zakwaterowania w pokojach 3-osobowych!)
śniadania i kolacje
przejazdy autokarem/minibusem
opiekę przewodnika
opiekę pilota/księdza
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os)
składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
zwyczajowych napiwków – 50USD/os (płatne na miejscu)
wycieczek fakultatywnych
napojów do obiadokolacji
posiłków i napojów na pokładzie samolotu
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
dopłaty do pokoju jednoosobowego 1900PLN (wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura )
wydatków osobistych
Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.