Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Teneryfa 19 -26.10 cena 3500 zł , Fuerteventura 30.10 - 6.11 cena 3380 zł , Djerba 2 - 9.11 cena 2500 zł , Cypr 8 - 15.11 cena 3600 zł , Turcja11 -18.11 cena 2000 zł , Egipt 11 - 18.11 cena 2500 zł , Madera 11- 18.11 cena 3160 zł oraz inne propozycje

4. Egipt - weekend w Kairze - 5 dni -wyjazd w formie wycieczki bez opieki duszpasterskiej

Dzień 1: WARSZAWA – KAIR
Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie . Wylot do Kairu. Przylot na miejsce. Transfer do hotelu. Nocleg.
  Dzień 2: KAIR
Śniadanie. Zwiedzanie Cytadeli Salah El Din będącej od czasów średniowiecza aż po koniec XIX w. siedzibą egipskich władz. Zobaczymy Narodowe Muzeum Wojskowe, którego bogata kolekcja obejmuje m.in. broń, kostiumy z różnych okresów historycznych, sale poświęcone wydarzeniom istotnym dla historii Egiptu. Odwiedzimy również Muzeum Policyjne.
Następnie udamy się na taras widokowy, skąd będziemy mogli zrobić zdjęcia panoramy Kairu. Z góry rozpościera się imponujący widok na meczet Sułtana Husseina, Meczet Al Rifai. Meczet Muhameda Ali.
Następnie pojedziemy do Egipskiego Narodowego Muzeum, założonego przez francuskiego archeologa i badacza – Augusta Mariette’a. Znajduje się ono przy słynnym już Placu Tahrir. W muzeum znajduje się ok. 160 000 eksponatów, które przybliżają fascynującą historię kraju m.in. liczne sarkofagi, posagi, malowidla scienne, reliefy, papirusy, wyroby ze złota. Główną atrakcją jest Kolekcja skarbów z grobu Tutenchamona ze słynną pośmiertną złotą maską.
Popołudniu udamy się na rejs łodzią po Nilu aby zobaczyć miasto z perspektywy wody. Popłyniemy nieopodal wyspy Zamalek - bogatej, kosmopolitycznej i nieco snobistycznej dzielnicy Kairu. Na wyspie swoje siedziby ma większość ambasad w tym Ambasada RP, międzynarodowe korporacje, prestiżowe sieci hotelowe i restauracje. Na Zamalku znajduje się również 187 m Wieża Kairska i Narodowa Opera. W ciągu dnia, w przerwie zwiedzania przewidziany jest obiad. Powrót do hotelu na nocleg.
  Dzień 3: KAIR - GIZA
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Kairu, zwanego Kairem Chrześcijańskim. Zobaczymy w nim Kościół Najświętszej Marii Panny (AL Mu’alaga), który wzniesiony na wieżach dawnej fortecy rzymskiej, zwany jest inaczej Wiszącym. Następnie zobaczymy kościół Św. Jerzego. Przejdziemy spacerem w stronę synagogi Ben Ezra, po drodze odwiedzając kościoły Św. Sergiusza i Bachusa, gdzie schroniła się Święta Rodzina.
Kolejnym etapem wycieczki jest Narodowe Muzeum Cywilizacji Egipskiej znajdujące się w dzielnicy Fustat. Składa się ono z eleganckich, niskich budynków zwieńczonych piramidą, rozrzuconych na rozległym terenie. Część znajdującej się w nim kolekcji, m.in. mumie, została przeniesione z Narodowego Muzeum. Było to olbrzymie wydarzenie na skalę światową - orszak 22 mumii faraonów przeszedł godnie przez miasto w „Złotej Paradzie”. Sala Mumii, w której znajdą się szczątki faraonów, została zaprojektowana tak, aby zwiedzający poczuli się jak w prawdziwym grobowcu.
Kolejnym punktem programu jest Muzeum Papirusu, gdzie zapoznamy się w jaki sposób w starożytności obrabiali papirusy.
Następnie pojedziemy do Gizy gdzie zobaczymy Piramidy zaliczane do siedmiu cudów świata: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz stojacego na straży Sfinksa.
W ciągu dnia, w przerwie zwiedzania przewidziany jest obiad. Powrót do hotelu na nocleg.
  Dzień 4: CZAS WOLNY
Śniadanie. Czas wolny. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (więcej informacji poniżej). Kolacja w hotelu. Około godz. 23ej wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko.
  Dzień 5: KAIR - WARSZAWA
Wylot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie.
  Wyjazd zorganizowany w formie wycieczki (bez opieki duszpasterskiej).
  PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE. Przewodnik lokalny informuje na bieżąco o kolejności zwiedzania.
Standardowy formularz informacyjny
  Cena zawiera:
- przelot samolotem
- opłaty lotniskowe
- bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
- transfery autokarem
- 4 noclegi w Kairze w hotelu 4* wg standaryzacji lokalnej (w pokojach 2-osobowych, brak możliwości dostawki/trójki)
- wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiady, 1 kolacja
- opiekę pilota/polskojęzycznego przewodnika lokalnego
- ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os)
- składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.)
- podatek VAT

    Cena nie zawiera:
  - biletów wstępu, zwyczajowych napiwków i opłat związanych z realizacją programu – 130 USD/os.
- wizy egipskiej – 25 USD/os. (płatne na miejscu)
- opieki księdza
- wycieczek fakultatywnych
- napojów do obiadu i kolacji
- napojów i posiłków na pokładzie samolotu
- dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 650PLN (wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura /
- wydatków osobistych
  Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min 7 osobach a opłaty za nie są uiszczane gotówką w USD. Ich realizacja zależy od warunków pogodowych i zezwoleń władz państwowych (w przypadku anulacji wycieczki fakultatywnej w wymienionych sytuacjach turysta otrzymuje zwrot).
  Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.